Przekładnie ślimakowe i motoreduktory MDW

motoreduktory ślimakowe

motoreduktory ślimakowe

Korpusy przekładni ślimakowych serii MDW w wielkościach od 25 do 90 wykonane są ze stopów aluminium. Przekładnie ślimakowe posiadają kompaktową, zwartą konstrukcję, dzięki czemu oszczędzają miejsce montażu. Korpusy przekładni ślimakowych wielkości od 110 do 150 zrobione są z żeliwa, jednocześnie jednak wielkość 110 może na życzenie być wykonana z aluminium. Powierzchnie zewnętrzne korpusu zabezpieczone są przed korozją powłoką z tworzywa sztucznego.

Przekładnie ślimakowe dwustopniowe składają się z dwóch pojedynczych (jednostopniowych) przekładni ślimakowych. Cechują się możliwością uzyskania znacznie wyższych przełożeń. Wielkości 25/30, 25/40, 30/40, 30/50, 30/63, 40/75, 40/90, 50/110, 63/130, 63/150 są w powszechnym użyciu. W celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb można łączyć ze sobą dowolne wielkości przekładni serii MDW.

Jakie są największe zalety przekładni ślimakowych?

Jest to bardzo popularne i z powodzeniem stosowane rozwiązanie technologiczne, które z pewnością zdążyło już udowodnić swoją niebagatelną wartość użytkową. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że napęd ślimakowy ma wiele bardzo pożądanych, z technicznego punktu widzenia, cech. Po pierwsze, reduktory ślimakowe zapewniają wydajną i bezawaryjną pracę podczas przenoszenia wysokich obciążeń. W tym rodzaju przekładni pracuje jednocześnie większa liczba zębów.

Nowoczesna przekładnia ślimakowa

Co jednak ważniejsze – miejsce ich styku jest liniowe, a nie punktowe – tak jak dzieje się m.in. w przypadku motoreduktorów śrubowych. Nowoczesna przekładnia ślimakowa, nawet wtedy, kiedy wykorzystywany jest jej wariant jednostopniowy, poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Wszystko dzięki sile przełożeń wynoszącej nawet 1:100. Każdy silnik z przekładnią ślimakową dostępny w ofercie firmy MegaDrive opatrzony jest stosowną gwarancją. Jako że jego odpowiedni dobór jest niezwykle ważny, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto zasięgnąć opinii doświadczonych specjalistów.

Gdzie wykorzystuje się przekładnie ślimakowe?

Jedną z najważniejszych i najczęściej podkreślanych zalet, jakimi charakteryzują się przekładnie ślimakowe, jest ich bardzo uniwersalne zastosowanie. Często służą one jako napęd, gdzie odpowiadają za przeniesienie mocy z wału czynnego na bierny. Można ich używać także w różnego rodzaju urządzeniach podziałowych takich jak m.in. podzielnice. Przekładnia ślimakowa stanowi też istotny element każdego nowoczesnego pieca na ekogroszek oraz podajnika ślimakowego.

Przekładnia ślimakowa od producenta MegaDrive

Przekładnie używane w urządzeniach podziałowych powinny zapewniać wysoką precyzję działania. Specjalnym rodzajem reduktorów tego typu są narzędzia, których głównym zadaniem jest wywołanie obrotu różnorodnych urządzeń. Dobrym tego przykład stanowi sposób funkcjonowania tzw. maglownicy. Celem przekładni ślimakowej ręcznego obrotu nie jest przenoszenie mocy, a uzyskanie na wale biernym większego momentu niż moment przyłożony na wale czynnym. Z oferty przygotowanej przez MegaDrive powinni skorzystać przede wszystkim klienci, którym zależy na tym, aby zakupiony motoreduktor lub przekładnia kątowa charakteryzowały się wysoką jakością wykonania i niezawodnością.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Dobór przekładni i motoreduktorów ślimakowych MDW

 ślimakowe przekładnie


WERYFIKACJA SIŁ ZEWNĘTRZNYCH ODDZIAŁUJĄCYCH NA WAŁKI
WERYFIKACJA SIŁY PROMIENIOWEJ
WERYFIKACJA SIŁY OSIOWEJ
SZCZEGÓŁOWE TABLICE DOBORU

dostępne w pliku PDF do pobrania

 

 

Aby dobrać odpowiednią do zastosowania przekładnię należy rozważyć:

  • Rodzaj obciążenia,
  • Zakres prędkości obrotowych podczas pracy,
  • Warunki pracy i otoczenia,
  • Miejsce instalacji przekładni.


Określenie współczynnika bezpieczeństwa FS:

  • Najpierw należy ustalić rodzaj obciążenia A, B lub C zgodnie z Tabelą 1
  • Znaleźć wartość współczynnika warunków pracy K1 z Wykresu 1, w zależności od ilości godzin pracy na dobę oraz przewidywanej częstotliwości rozruchów
  • Sprawdzić współczynnik temperaturowy K2 zgodnie z Tabelą 2,
  • Wyznaczyć wymagany współczynnik bezpieczeństwa fs według wzoru: fs = K1 x K2.


Dobór motoreduktora

  • Określić wymagany moment obrotowy na wyjściu Mw2 i  i prędkość obrotową n2,
  • Znaleźć z tablic doboru motoreduktor o wymaganej prędkości obrotowej, momencie obrotowym wyjściowym większym od wymaganego i jednocześnie współczynniku bezpieczeństwa większym od wyznaczonego:

M2 ≥ Mw2
S ≥ fs

Dobór przekładni:

  • Określić wymagany moment obrotowy na wyjściu i zwiększyć go o odpowiednio wymagany współczynnik bezpieczeństwa fs według wzoru:

M2 = Mw2 x fs     gdzie Mw2 – wymagany moment obrotowy

  • Znaleźć z tablic doboru przekładnię o momencie obrotowym znamionowym Mn2 większym od M2 przy założonej potrzebnej prędkości obrotowej n2  oraz przełożeniu i.

Mn2 ≥ M2

 

Pozycje pracy przekładni i motoreduktorów ślimakowych MDW

Przekładnie ślimakowe pojedyncze

 reduktor ślimakowy b3

 Przekładnia ślimakowa b6

 przekładnie ślimakowe v5

 motoreduktory ślimakowe b8

 motoreduktory ślimakowe b7

 reduktor ślimakowy v6

 

Przekładnie ślimakowe podwójne

 Przekładnia ślimakowa as1

 Przekładnia ślimakowa as2

 Przekładnia ślimakowa bs1

 Przekładnia ślimakowa bs2

 Przekładnia ślimakowa vs1

 Przekładnia ślimakowa vs2

 Przekładni ślimakowej ps1

 Przekładnia ślimakowa ps2

UWAGA: Oznakowanie pozycji pracy przekładni podwójnej składa się z odpowiedniego oznaczenia pozycji pracy przekładni większej (zgodnie z pkt PRZEKŁADNIE POJEDYNCZE.) oraz oznaczenia układu (zgodnie z pkt PRZEKŁADNIE PODWÓJNE.)

Wymiary przekładni i motoreduktorów ślimakowych MDW
 

Przekładni ślimakowej



SZCZEGÓŁOWE WYMIARY

dostępne w pliku PDF do pobrania

przekładnia ślimakowa

 

przekładnia ślimakowa

Akcesoria przekładni i motoreduktorów ślimakowych MDW

ślimakowe przekładnieprzekładnia ślimakowa

przekładnia ślimakowa


przekładnia ślimakowa

Przykładowe konfiguracje przekładni ślimakowej

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.