Seria MDW - Przekladnie ślimakowe

Korpusy przekładni ślimakowych serii MDW w wielkościach od 25 do 90 wykonane są ze stopów aluminium. Posiadają kompaktową, zwartą konstrukcję, dzięki czemu oszczędzają miejsce montażu. Korpusy przekładni ślimakowych wielkości od 110 do 150 zrobione są z żeliwa, jednocześnie jednak wielkość 110 może na życzenie być wykonana z aluminium. Powierzchnie zewnętrzne korpusu zabezpieczone są przed korozją powłoką z tworzywa sztucznego.

Przekładnie ślimakowe dwustopniowe składają się z dwóch pojedynczych (jednostopniowych) przekładni ślimakowych. Cechują się możliwością uzyskania znacznie wyższych przełożeń. Wielkości 25/30, 25/40, 30/40, 30/50, 30/63, 40/75, 40/90, 50/110, 63/130, 63/150 są w powszechnym użyciu. W celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb można łączyć ze sobą dowolne wielkości przekładni serii MDW.

 

Dobór przekładni i motoreduktorów ślimakowych MDW

 


WERYFIKACJA SIŁ ZEWNĘTRZNYCH ODDZIAŁUJĄCYCH NA WAŁKI
WERYFIKACJA SIŁY PROMIENIOWEJ
WERYFIKACJA SIŁY OSIOWEJ
SZCZEGÓŁOWE TABLICE DOBORU

dostępne w pliku PDF do pobrania

 

 

Aby dobrać odpowiednią do zastosowania przekładnię należy rozważyć:

 • Rodzaj obciążenia,
 • Zakres prędkości obrotowych podczas pracy,
 • Warunki pracy i otoczenia,
 • Miejsce instalacji przekładni.


Określenie współczynnika bezpieczeństwa FS:

 • Najpierw należy ustalić rodzaj obciążenia A, B lub C zgodnie z Tabelą 1
 • Znaleźć wartość współczynnika warunków pracy K1 z Wykresu 1, w zależności od ilości godzin pracy na dobę oraz przewidywanej częstotliwości rozruchów
 • Sprawdzić współczynnik temperaturowy K2 zgodnie z Tabelą 2,
 • Wyznaczyć wymagany współczynnik bezpieczeństwa fs według wzoru: fs = K1 x K2.


Dobór motoreduktora

 • Określić wymagany moment obrotowy na wyjściu Mw2 i  i prędkość obrotową n2,
 • Znaleźć z tablic doboru motoreduktor o wymaganej prędkości obrotowej, momencie obrotowym wyjściowym większym od wymaganego i jednocześnie współczynniku bezpieczeństwa większym od wyznaczonego:

M2 ≥ Mw2
S ≥ fs

Dobór przekładni:

 • Określić wymagany moment obrotowy na wyjściu i zwiększyć go o odpowiednio wymagany współczynnik bezpieczeństwa fs według wzoru:

M2 = Mw2 x fs     gdzie Mw2 – wymagany moment obrotowy

 • Znaleźć z tablic doboru przekładnię o momencie obrotowym znamionowym Mn2 większym od M2 przy założonej potrzebnej prędkości obrotowej n2  oraz przełożeniu i.

Mn2 ≥ M2

 

Pozycje pracy przekładni i motoreduktorów ślimakowych MDW

Przekładnie pojedyncze

 

 

 

 

 

 

 

Przekładnie podwójne

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA: Oznakowanie pozycji pracy przekładni podwójnej składa się z odpowiedniego oznaczenia pozycji pracy przekładni większej (zgodnie z pkt PRZEKŁADNIE POJEDYNCZE.) oraz oznaczenia układu (zgodnie z pkt PRZEKŁADNIE PODWÓJNE.)

 

Wymiary przekładni i motoreduktorów ślimakowych MDW
 SZCZEGÓŁOWE WYMIARY

dostępne w pliku PDF do pobrania

 

Akcesoria przekładni i motoreduktorów ślimakowych MDW
Przykładowe konfiguracje

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.