Napędy do kotłów CO

MegaDrive oferuje gotowe napędy do podajników pieców C.O. na ekogroszek oraz koks, na bazie sprawdzonych motoreduktorów ślimakowych.

Napęd składa się z jednofazowego silnika elektrycznego, rewersyjnego, o mocy 0,09kw i prędkości obrotowej 1400 obr/min., oraz dwustopniowej przekładni ślimakowej składającej się z przekładni MDWD 30 o przełożeniu i=30 oraz przekładni MDWD 50 o przełożeniu i=40.

Łączne przełożenie takiego napędu to i=1200, co powoduje uzyskanie na wyjściu oczekiwanej stabilnej prędkości obrotowej 1,16obr/min.

Napęd wykonany jest z dedykowanym kołnierzem przystosowanym do bezpośredniego podłączenia do napędu podajnika.

Napęd posiada wydłużoną jednostronnie tuleję ślimacznicy, która wyposażona jest w otwór na bolec–zawleczkę, sprzęgającą napęd ślimacznicy z wałem podajnika ślimakowego. Bolec ten stanowi jednocześnie fizyczne zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe napędu tzw. zrywkę (w sytuacji zablokowania podajnika następuje ścięcie wymienialnej zawleczki).

Tuleja z zawleczką jest osłonięta przezroczystą zdejmowalną osłoną z tworzywa, umożliwiającą inspekcję oraz bezproblemowe wielokrotne wymienianie zawleczki.

Silnik posiada zamontowany na obudowie przełącznik, pozwalający, w sytuacji zablokowania podajnika, na uruchomienie biegu wstecznego i odblokowanie ślimakowego paliwa.

Kompletny napęd stanowi zamiennik 1 do 1 napędów podajnika do większości stosowanych obecnie kotłów zasilanych eko-groszkiem.

Napęd posiada 12 miesięczną gwarancję producenta oraz deklarację zgodności CE potwierdzającą zgodność z właściwymi dyrektywami Unie Europejskiej.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.