Oferta

Czym jest przekładnia i jaką pełni funkcję?

Z technicznego punktu widzenia to w zasadzie nic innego niż mechanizm, który służy do przeniesienia ruchu z elementu napędowego na bierny, czyli napędzany – przy jednoczesnej zmianie jego parametrów takich jak prędkość, siła lub moment siły. Podzespoły takie pełnią 2 zasadnicze funkcje. Po pierwsze, przekładnia często stosowana jest jako reduktor napędu. W takiej sytuacji człon napędzany porusza się z mniejszą prędkością niż człon napędzający.

Po drugie natomiast, komponent ten może odgrywać rolę multiplikatora. Wtedy człon napędzany porusza się z większą prędkością niż człon napędzający. Za szczególny rodzaj urządzeń tego typu uznawane są tzw. wariatory, które na tle pozostałych rozwiązań technologicznych wyróżniają się tym, że mają przełożenie zmienne. W ofercie przygotowanej przez MegaDrive wszyscy zainteresowani znajdą m.in. przekładnie walcowe, walcowo-stożkowe, walcowo-płaskie, przemysłowe, mechaniczne i wiele innych. Doświadczeni doradcy handlowi zadbają również o właściwy dobór przekładni. Dzięki temu silnik elektryczny będzie mógł funkcjonować z doskonałą wydajnością.

Z czego zbudowany jest motoreduktor?

W tym przypadku jakość wykorzystanych do budowy urządzenia materiałów powinna być tak wysoka, jak tylko to możliwe. Dlatego też producenci decydują się na zastosowanie stali nierdzewnej, która jest odporna nie tylko na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, ale również na długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz wpływ substancji o działaniu agresywnym, czyli olejów i smarów.

Motoreduktor to przekładnia lub zespół umieszczonych w jednej obudowie przekładni na stałe połączonych z silnikiem. Urządzenia tego typu mają wiele zalet, choć największą z nich są ich niewielkie rozmiary. W zależności od konkretnych potrzeb ostatecznego odbiorcy, od których będzie zależał dobór motoreduktora, w konstrukcji może zostać również uwzględniony szereg akcesoriów dodatkowych takich jak sprzęgła jednokierunkowe czy hamulce.

Wykorzystanie motoreduktorów

Niewielkie wymiary – wielkie możliwości, to sformułowanie najlepiej potwierdza fakt, że nowoczesne motoreduktory mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Wykorzystuje się je w różnego rodzaju maszynach przemysłowych, gdzie stanowią część napędu mieszadeł lub wirników rotorów i aeratorów.

Elementy te są również niezbędne do zapewnienia wydajnej pracy każdego przenośnika czy też przy konstruowaniu kolejek podwieszanych. Cechy takie jak wysoka wydajność, kompaktowa budowa oraz wysoka wytrzymałość mechaniczna sprawiają, że motoreduktory są jednymi z najważniejszych części składowych kotłów i pieców c.o.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.