Przekładnie walcowe płaskie i motoreduktory MDF

Przekładnie walcowe płaskie i motoreduktory

Przekładnie i motoreduktory walcowe płaskie serii MDF stanowią bardzo wydajne i kompaktowe rozwiązanie napędu o przesuniętych osiach, charakteryzujące się szerokim zakresem momentu obrotowego.

Przekładnie zaprojektowane głównie jako jednostki do zawieszenia na wale są niezwykle proste w instalacji, a dzięki swoim małym gabarytom doskonale nadają się do wielu aplikacji również w mocowaniu łapowym i kołnierzowym.

 


Co warto wiedzieć o przekładniach walcowych płaskich?

Wydajność produkcyjna wielu firm coraz częściej uzależniona jest od umiejętnego wykorzystania najnowszych zdobyczy technologicznych. Właściwie dobrane przekładnie to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia zakładu, o jakie musi zadbać każdy przedsiębiorca. W tym zakresie specjaliści z MegaDrive zapewniają swoim klientom ogromny wybór, o czym świadczą dostępne w asortymencie motoreduktory równoległe oraz walcowo-płaskie. Czym wyróżniają się urządzenia tego typu? Jak sama nazwa wskazuje – przekładnie takie mają równoległe przesunięcie osi silnika i osi wału wyjściowego. Z technicznego punktu widzenia umieszczony w płaskim korpusie reduktor w porównaniu z przekładniami walcowymi prostymi to znacznie bardziej zwarta konstrukcja.

Motoreduktor walcowo-płaski ma wiele zastosowań. Przykładami typowego wykorzystania są tutaj przede wszystkim technika transportowa oraz procesowa. To jednak nie wszystko. Urządzenia sprawdzą się również w przypadku różnego rodzaju mieszadeł, suwnic czy myjek. Jeżeli natomiast chodzi o warianty konstrukcji, to przekładnie mogą zostać wyposażone w tuleję zdawczą lub wał pełny – tak jak w przypadku reduktorów walcowych prostych. W razie wątpliwości co do tego, którą z dostępnych opcji wybrać, doświadczeni doradcy z MegaDrive przybliżą szczegóły oferty, przygotują precyzyjną wycenę oraz pomogą w podjęciu optymalnej decyzji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Seria MDF - Przekładnie walcowo płaskie

Specyfikacja

  • Wersja kołnierzowa, na łapach;
  • Wielkości 37 - 177 wykonane z żeliwa;
  • Przełożenie od 3.77 do 281.71;
  • Zakres momentu od 200Nm do 50000Nm;
  • Moc od 0.12kW do 250kW;
  • Standardowo uszczelniacze Freudenberg i łożyska NSK.

Seria MDF - zakres produktu

 

 

pozycje montażu przekładni płaskich

Zobacz również:

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.