Motoreduktor, podajniki do pieców, napędy do kotłów CO

Motoreduktor do pieca

MegaDrive oferuje gotowe napędy do podajników pieców C.O. na ekogroszek oraz koks, na bazie sprawdzonych motoreduktorów ślimakowych.

Napęd składa się z jednofazowego silnika elektrycznego, rewersyjnego, o mocy 0,09kW oraz dwustopniowej przekładni ślimakowej, co daje nominalną prędkość obrotową podajnika pieca 1,16 obr./min. 


Podajniki do pieców i kotłów C.O.

Napęd wykonany jest z typowym kołnierzem, przystosowanym do bezpośredniego podłączenia do podajnika.

Wałek wyjściowy wyposażony jest w otwór na zawleczkę zrywalną, zabezpieczającą przekładnię i silnik przed przeciążeniem w przypadku zablokowania ślimaka podajnika. 

W standardzie osłona z tworzywa sztucznego umożliwiająca obserwację zawleczki zrywalnej oraz łatwy do niej dostęp.

Silnik posiada zamontowany na obudowie przełącznik, pozwalający, w sytuacji zablokowania podajnika, na uruchomienie biegu wstecznego w celu odblokowania. 

Kompletny napęd stanowi zamiennik 1 do 1 napędów podajnika do większości stosowanych obecnie kotłów zasilanych eko-groszkiem.

Motoreduktor do pieca i kotła na ekogroszek lub pellet

Przekładnie mechaniczną można z powodzeniem połączyć z napędem elektrycznym, tworząc w ten sposób urządzenie o niewielkich rozmiarach, które z powodzeniem może zastąpić zaawansowane i rozbudowane maszyny wyposażone w wiele elementów. Ma to zastosowanie m.in. w rozwiązaniach grzewczych, gdzie wykorzystuje się motoreduktor do pieca. Może być on rozszerzony o różne systemy dodatkowe, które zwiększają jego funkcjonalność, wydajność i trwałość.

Warto zwrócić uwagę, czy dany egzemplarz ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem. Przydatny jest też przełącznik zmiany obrotów. W szerokiej ofercie rodzimej firmy MegaDrive znajdują się tego typu urządzenia, które doskonale nadają się do kotłów C.O., gwarantując skuteczne i bezproblemowe transportowanie opału do paleniska podajnika. Wysokiej jakości motoreduktor do pieca na ekogroszek lub koks pellet nadaje się do wielu urządzeń grzewczych. Są to najpopularniejsze modele stosowane w obiektach o zróżnicowanym zastosowaniu.

Motoreduktory do kotłów i pieców C.O. od producenta

Stosunkowo niewielkich rozmiarów osprzęt do podawania opału do paleniska musi być przede wszystkim wytrzymały. Z tego względu wykonuje się go m.in. ze stopów aluminium, z których powstają obudowy odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Motoreduktory do kotłów C.O. dostarczane bezpośrednio od producenta to gwarancja nabycia urządzenia fabrycznie nowego, które zostało przed sprzedażą sprawdzone w kontekście wieloletniego użytkowania.

Przy takiej eksploatacji istotne jest uzyskanie wysokiego momentu obrotowego po stronie wyjściowej przy jednoczesnym obniżeniu hałasu w trakcie działania. Taki motoreduktor do pieca dostępny jest w szeroko wyposażonym asortymencie polskiej firmy MegaDrive. Dzięki nawiązaniu współpracy z wieloma renomowanymi producentami czas dostarczenia urządzenia do klienta jest krótki, a cena każdego znajdującego się w ofercie modelu – bardzo konkurencyjna. Dopasowane do siebie w sposób odpowiedni silnik i przekładnia sprawiają, że motoreduktor do kotła w instalacji C.O. działa wydajnie i bezawaryjnie.

Sprawdź napędy do kotłów na pellet

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.