Przekładnie walcowo-stożkowe i motoreduktory MDK

Przekładnie walcowo-stożkowe i motoreduktory

Motoreduktory i przekładnie walcowo–stożkowe serii MDK stanowią najsprawniejsze rozwiązanie kątowego przeniesienia napędu. Spełniają większość wymagań konstrukcyjnych w zakresie mocy do 200 kW przy maksymalnym momencie obrotowym wyjściowym wynoszącym do 50000 Nm.

Konstrukcja przekładni gwarantuje przenoszenie przez ich wały wysokich obciążeń osiowych i promieniowych dzięki czemu doskonale sprawdzają się w zastosowaniach w przemyśle ciężkim. Przekładnie te charakteryzują się długą żywotnością i łatwością w konserwacji.

 


Przekładnie walcowo-stożkowe od producenta

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia indywidualnego skonfigurowania wyjścia. Wał zdawczy może mieć być pełny lub drążony – przekładnie walcowo-stożkowe są oferowane przez MegaDrive w wersji kołnierzowej, łapowej i kołnierzowo-łapowej. Wyposażony w nie motoreduktor jest wydajny i odporny na spore obciążenia. Mechanizmy kątowe gwarantują ponadto wysoką efektywność energetyczną niezależnie od kierunku obrotu. Przekładnia stożkowa jest też dzięki swojej budowie rozwiązaniem o wydłużonej trwałości.

Tworzy ona wraz z silnikiem kompaktowy układ sprawdzający się nawet w zaawansowanych technologicznie maszynach przemysłowych, które są intensywnie eksploatowane. Reduktor stożkowy dobrze jest wybrać ze względu na jego cichobieżność. Wysoka kultura pracy przy jednoczesnym zachowaniu pożądanej wydajności sprawia, że jest to konstrukcja mająca zastosowanie w budowie maszyn oraz ich mechanice.

Motoreduktor kątowy z oferty MegaDrive to trwała jednostka dzięki swojej budowie. Aluminiowy korpus jest jednocześnie lekki oraz wytrzymały. Zastosowane w nim przekładnie stożkowe zapewniają możliwość ekonomicznej pracy w różnych konfiguracjach. Istotna jest też kwestia zgodności z międzynarodowymi oraz polskimi normami m.in. w zakresie sprawności takich mechanizmów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Specyfikacja

  • Wersja kołnierzowa, łapowa, kołnierzowo-łapowa;
  • Wielkości 37 - 177 wykonane z żeliwa;
  • Przełożenie od 3.98 do 197.37;
  • Zakres momentu od 200Nm do 50000Nm;
  • Moc od 0.12kW do 200kW;
  • Standardowo uszczelniacze Freudenberg i łożyska NSK.

Seria MDK - zakres produktu

 

 

pozycje montażu przekładni walcowo-stożkowychpozycje montażu przekładni

Zobacz również:

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.