Seria MDR - Przekładnie walcowe

 

Przekładnie tej serii to klasyczne rozwiązanie napędu osiowego, oferujące optymalny stosunek momentu obrotowego do masy własnej. Dzięki niewielkim rozmiarom a wysokiej sprawności idealnie sprawdzą się w każdej aplikacji.

MegaDrive oferuje 6 wielkości mechanicznych przekładni jednostopniowych o oznaczeniu MDRX oraz 15 wielkości dwu- i trójstopniowych o oznaczeniu MDR. Zakres momentu obrotowego od 70 Nm do aż 50000 Nm jest niezwykle rzadko spotykany na rynku w podobnej serii. Imponujący zakres przełożeń od i=1,3 do i=29180.

Opcjonalne mocowania korpusu łapowe, kołnierzowe, łapowo-kołnierzowe, lub wykonanie z przedłużoną piastą wzmocnionego łożyskowania wału wyjściowego pozwalają na uniwersalne zastosowania w budowie maszyn.

Przekładnie walcowe przewagę nad innymi rozwiązaniami czerpią z rozwoju technologii oraz połączenia wielu lat doświadczeń, najlepszej wiedzy fachowej z zakresu projektowania, oraz zastosowania najwyższej jakości materiałów i komponentów. Efektem końcowym tych prac jest seria przekładni i motoreduktorów, które zapewniają zdolność przenoszenia dużych obciążeń, wysoką sprawność, cichą pracę i niezawodność.


Rozwiązania motoreduktorów

Motoreduktory na bazie przekładni modułowych wykonywane są w wersji łączonej z silnikami uniwersalnymi IEC oraz z silnikami zintegrowanymi.

Przy pierwszym rozwiązaniu szeroka gama dostępnych silników znormalizowanych pozwala na optymalne dobranie energooszczędnego motoreduktora do niemalże każdego zastosowania. MegaDrive posiada w ofercie silniki według każdej obowiązującej klasy sprawności zgodnie z IEC 60034: IE1, IE2,  Premium IE3, jak również silniki klasy Super Premium IE4. Jest to odpowiedź firmy na rozwój międzynarodowej polityki proekologicznej. Ponadto posiada bogatą ofertę silników z hamulcem, niezależnym chłodzeniem, enkoderem jak i każdym innym wymaganym wyposażeniem. Oferta silników trójfazowych MegaDrive jest konkurencyjna cenowo a zarazem spełniająca wymagania najważniejszych obowiązujących globalnie standardów.

Motoreduktory z silnikami zintegrowanymi są zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem wymiarów. Sprawdzają się szczególnie przy konstrukcjach z bardzo ograniczonym miejscem montażu.

Z magazynu

MegaDrive posiada bogato wyposażony magazyn części oraz posiada własny warsztat montażowy, dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić szybką i niezawodną dostawę motoreduktorów dopasowanych pod każdą aplikację.

Specyfikacja

  • Wersja kołnierzowa, łapowa, kołnierzowo-łapowa;
  • Wielkości 17 - 27 wykonane z aluminium, wielkości 37 - 187 z żeliwa;
  • Dwu i trzy stopniowe przekładnie;
  • Przełożenie od 3.21 do 289.74;
  • Moc od 0.12kW do 250kW;
  • Standardowo uszczelniacze Freudenberg i łożyska NSK;

Seria MDR - zakres produktu

 

 


Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.