Przekładnie walcowe i motoreduktory MDR

 

MegaDrive przekładnia walcowa

Przekładnie tej serii to klasyczne rozwiązanie napędu osiowego, oferujące optymalny stosunek momentu obrotowego do masy własnej. Dzięki niewielkim rozmiarom a wysokiej sprawności idealnie sprawdzą się w każdej aplikacji.

MegaDrive oferuje 6 wielkości mechanicznych przekładni jednostopniowych o oznaczeniu MDRX oraz 15 wielkości dwu- i trójstopniowych o oznaczeniu MDR. Zakres momentu obrotowego od 70 Nm do aż 50000 Nm jest niezwykle rzadko spotykany na rynku w podobnej serii. Imponujący zakres przełożeń od i=1,3 do i=29180.

Opcjonalne mocowania korpusu łapowe, kołnierzowe, łapowo-kołnierzowe, lub wykonanie z przedłużoną piastą wzmocnionego łożyskowania wału wyjściowego pozwalają na uniwersalne zastosowania w budowie maszyn.

Przekładnie walcowe przewagę nad innymi rozwiązaniami czerpią z rozwoju technologii oraz połączenia wielu lat doświadczeń, najlepszej wiedzy fachowej z zakresu projektowania, oraz zastosowania najwyższej jakości materiałów i komponentów. Efektem końcowym tych prac jest seria przekładni i motoreduktorów, które zapewniają zdolność przenoszenia dużych obciążeń, wysoką sprawność, cichą pracę i niezawodność.


Reduktory walcowe - rozwiązania

Motoreduktory na bazie przekładni modułowych wykonywane są w wersji łączonej z silnikami uniwersalnymi IEC oraz z silnikami zintegrowanymi.

Przy pierwszym rozwiązaniu szeroka gama dostępnych silników znormalizowanych pozwala na optymalne dobranie energooszczędnego motoreduktora do niemalże każdego zastosowania. MegaDrive posiada w ofercie silniki według każdej obowiązującej klasy sprawności zgodnie z IEC 60034: IE1, IE2,  Premium IE3, jak również silniki klasy Super Premium IE4. Jest to odpowiedź firmy na rozwój międzynarodowej polityki proekologicznej. Ponadto posiada bogatą ofertę silników z hamulcem, niezależnym chłodzeniem, enkoderem jak i każdym innym wymaganym wyposażeniem. Oferta silników trójfazowych MegaDrive jest konkurencyjna cenowo a zarazem spełniająca wymagania najważniejszych obowiązujących globalnie standardów.

Motoreduktory z silnikami zintegrowanymi są zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem wymiarów. Sprawdzają się szczególnie przy konstrukcjach z bardzo ograniczonym miejscem montażu.

Przekładnie walcowe z magazynu

MegaDrive posiada bogato wyposażony magazyn części oraz posiada własny warsztat montażowy, dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić szybką i niezawodną dostawę motoreduktorów dopasowanych pod każdą aplikację.

Charakterystyka przekładni walcowych prostych

Jedną z ciekawszych pozycji znajdujących się w asortymencie MegaDrive są przekładnie walcowe proste. To bardzo popularne, wytrzymałe i ekonomiczne rozwiązanie, którego wykorzystanie gwarantuje wiele korzyści. Najważniejszą z nich stanowi fakt, że przenoszą one bezpośrednio moc z jednego wału na drugi bez konieczności użycia żadnych wałów pośrednich. Dlatego też mają bardzo uniwersalne zastosowanie.

Każda tego typu przekładnia wydajnie współpracuje zarówno ze standardowymi silnikami, jak i z tymi do zastosowań specjalnych, a także z jednostkami napędowymi wyposażonymi w hamulec. Reduktory walcowe są łatwe i tanie w produkcji, umożliwiają przenoszenie sporych obciążeń oraz pracują niezwykle cicho – oczywiście przy odpowiednim smarowaniu. W porównaniu do alternatywy, jaką stanowią motoreduktory ślimakowe, wyróżniają się też wyższym stopniem sprawności – określanym na poziomie nawet 98%.

Z czego produkuje się przekładnie zębate?

Wszystkie wykorzystywane współcześnie przekładnie walcowe, ślimakowe czy liniowe poddawane są bardzo wysokim obciążeniom eksploatacyjnym. Praca w wysokiej temperaturze w towarzystwie smarów, a także różnego rodzaju substancji chemicznych sprawia, że elementy tego typu muszą zostać wykonane z najtrwalszych materiałów.

Zarówno specjaliści z MegaDrive, jak i pozostali z najlepszych producentów i dystrybutorów stawiają przede wszystkim na stal przekładniową, nierdzewną oraz wysokiej jakości żeliwo. Przekładnia liniowa może zostać również wykonana w całości ze stali nierdzewnej (np. do zastosowań spożywczych) lub z aluminium (bardziej ekonomiczne rozwiązania).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Specyfikacja przekładni walcowych

  • Wersja kołnierzowa, łapowa, kołnierzowo-łapowa;
  • Wielkości 17 - 27 wykonane z aluminium, wielkości 37 - 187 z żeliwa;
  • Dwu i trzy stopniowe przekładnie;
  • Przełożenie od 3.21 do 289.74;
  • Moc od 0.12kW do 250kW;
  • Standardowo uszczelniacze Freudenberg i łożyska NSK;

Seria MDR - zakres produktu

 

 


MegaDrive schemat przekładni walcowej

Zobacz również:

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.