Silniki elektryczne asynchroniczne trójfazowe

Sprawność silników

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej nr 640/2009 wdrożona została Dyrektywa Parlamentu Europejskiego numer 2005/32/WE, odnoszącą się do sprawności indukcyjnych silników elektrycznych 2, 4 oraz 6-biegunowych. W przyjętym akcie prawnych określono 3 klasy sprawności urządzenia: IE1, IE2 oraz IE3 (najwyższa klasa sprawności), przy czym:

  • IE2 – muszą spełniać silniki o mocy od 0,75kW do 7,5 kW,
  • IE3 – muszą spełniać wszystkie silniki o mocy od 7,5kW do 375kW.

 

Izolacja silników elektrycznych asynchronicznych trójfazowych

Izolacja

Wszystkie oferowane przez MegaDrive silniki posiadają klasę izolacji F. Konstrukcja umożliwia pracę silników w warunkach temperatury dochodzącej do 50°C , wytrzymuje przy tym temperaturę uzwojenia do 155°C.
 
Stopień ochrony

Oferowane przez MegaDrive silniki, zgodnie z europejską normą normą EN 60034 posiadają stopień ochrony IP55 – gdzie pierwsza cyfra oznacza stopień ochrony przed ciałami stałymi, druga cyfra oznacza stopień ochrony przed cieczami.

Stopień ochrony IP55 oznacza, że nasze modele są odporne na wnikanie pyłów oraz na działanie bezpośrednio skierowanej strugi wody.

 

Konstrukcja silników elektrycznych asynchronicznych trójfazowych

Korpus – wszystkie oferowane wielkości mechaniczne wykonane są z wysokogatunkowego aluminium. Wszystkie nasze silniki mogą być wyposażone w łapy wykonane z odlewanego żeliwa.

Uzwojenie – materiałem uzwojenia jest wyłącznie wysokogatunkowa miedź.

Łożyska – nasze modele wyposażone są w łożyska kryte, które nie wymagają obsługi.

Chłodzenie – Silniki chłodzone są wentylatorem osadzonym na wale i zasłoniętym perforowaną metalową pokrywą, w związku z czym efektywność chłodzenia silnika uzależniona jest od jego prędkości obrotowej. Dla silników o prędkościach obrotowych 700obr.min i niższych rekomendujemy instalację obcego układu chłodzenia, niezależnego od prędkości obrotowej silnika.

 

Normy silników elektrycznych asynchronicznych trójfazowych

Silniki produkowane są zgodnie z wymaganymi dla poszczególnych kryteriów normami polskimi i międzynarodowymi:

  • w zakresie wymagań elektrycznych IEC 60072 oraz IEC 60085,
  • w zakresie wymiarów montażowych IEC 60072,
  • w zakresie stopnia ochrony IEC 60034-5,
  • w zakresie formy wykonania IEC 60034-7,
  • w zakresie metod chłodzenia IEC 60034-6w zakresie oznaczania koncówek i kierunku obrotów IEC 60034-8,
  • w zakresie poziomu drgań IEC 60034-14,
  • w zakresie poziomu hałasu IEC 60034-9,
  • w zakresie emisyjności elektromagnetycznej i odporności na zakłócenia spełniają wymagania EN 61000-6-1,2,3,4.

Wszystkie silniki posiadają znak CE, potwierdzający posiadanie deklaracji zgodności z właściwymi dyrektywami Unii Europejskiej.

 

Klasy sprawności

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.