Przekładnie walcowo-ślimakowe i motoreduktory MDS

Przekładnie walcowo-ślimakowe i motoreduktory

Przekładnie i motoreduktory w 7 wielkościach do przenoszenia dużych przeciążeń eksploatacyjnych. Charakteryzują się niską emisją hałasu.

Zastosowanie wejściowego przełożenia walcowego przekłada się na wyższą sprawność w stosunku do innych przekładni ślimakowych z porównywalnym przełożeniem. Montaż w wielu opcjach. Doskonale nadają się do wielu aplikacji również w mocowaniu łapowym i kołnierzowym.

 


Charakterystyka techniczna przekładni walcowo-ślimakowych

Są to urządzenia o wyjątkowej konstrukcji. Połączenie największych zalet dwóch rodzajów reduktorów i umieszczenie ich w jednej obudowie gwarantuje użytkownikom wiele praktycznych korzyści. Zastosowanie liniowego przeniesienia mocy przyczynia się do tego, że przekładnie walcowo-ślimakowe pracują wyjątkowo płynnie. Ogólna zasada działania jest tutaj dość prosta. Moment obrotowy przekazywany jest przez ślimak na ślimacznicę i wał wyjściowy. Taki sposób funkcjonowania znacząco niweluje uciążliwy hałas oraz sprawia, że reduktor walcowo-ślimakowy doskonale nadaje się to użytku wewnątrz hal i magazynów. Co warte podkreślenia – zakres przenoszonego przez przekładnie momentu obrotowego obejmuje wartości między 90 a 4000 Nm.

Dlatego też urządzenia tego typu można spotkać wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność poradzenia sobie z bardzo dużymi obciążeniami. Firma MegaDrive stawia przede wszystkim na rozwiązania innowacyjne. Dlatego też każdy dostępny w ofercie asortymentowej motoreduktor spełnia nawet najbardziej rygorystyczne wymagania techniczne, czego dowodem są liczne certyfikaty oraz aprobaty. Połączenie przekładni ślimakowej i walcowej umożliwia osiągnięcie wysokiej sprawności. Jest to zatem najlepsza z dostępnych na rynku propozycji dla osób, które szukają idealnego kompromisu pomiędzy jakością, ceną oraz wydajnością urządzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

 

Specyfikacja

  • Wersja kołnierzowa, łapowa, kołnierzowo-łapowa;
  • Wielkości 37 - 97 wykonane z żeliwa;
  • Przełożenie od 6.80 do 286.40;
  • Zakres momentu od 90Nm do 4000Nm;
  • Moc od 0.12kW do 22kW;
  • Standardowo uszczelniacze Freudenberg i łożyska NSK.

Seria MDS - zakres produktu

 

 

 

Pozycje montażu przekładni walcowo-ślimakowych

Zobacz również:

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.