Przekładnie napędowe standardowe - reduktory elektryczne i motoreduktory - podajnik do pieca

Podstawowym elementem wielu maszyn i urządzeń przemysłowych są mechanizmy napędowe. Jest to najczęściej przekładnia zębata. Jej konstrukcja może się różnić – oferta firmy MegaDrive obejmuje modele walcowo-płaskie, walcowo-stożkowe, walcowo-ślimakowe czy ślimakowe. Podczas doboru reduktora do silnika i zastosowania, należy zwrócić uwagę na zakres momentu obrotowego danego modelu przekładni oraz klasę sprawności IE silnika. Nie bez znaczenia pozostaje też budowa takich mechanizmów, które w większości przypadków powinny być kompaktowe przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności.

Najwyższej jakości przekładnie napędowe – reduktory elektryczne

Budowa poszczególnych maszyn przemysłowych uzależniona jest od ich zastosowania – niekiedy konieczne jest w nich przeniesienie szerokiego zakresu ruchu na znacznie węższy. W takiej sytuacji stosowane są m.in. mechanizmy zębate, w których koło o mniejszej średnicy pełni funkcję elementu napędzającego. Takim rozwiązaniem wyróżnia się reduktor walcowy. Firma MegaDrive to producent najwyższej jakości przekładni o tego typu konstrukcji.

Są one wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, np. motoryzacji. Dzieje się tak ze względu na charakterystykę ich działania – umożliwiają obniżenie prędkości obrotowej w celu uzyskania zwiększonego momentu obrotowego. Nowoczesne reduktory walcowe i inne modele są przygotowywane przez MegaDrive tak, by spełniać wszystkie kluczowe normy w zakresie sprawności i wydajności. Dodatkowo mogą być wykonane na zamówienie – w tym wypadku są dopasowywane do potrzeb aplikacji klienta.

Szeroki wybór przekładni od producenta

Motoreduktory w maszynach przemysłowych to zaawansowane technologicznie konstrukcje, które składają się z silników uniwersalnych i zintegrowanych. Przy takiej budowie ważnym elementem są przekładnie. Muszą być one przystosowane do różnego zakresu przełożeń i obciążeń bardzo wysokiego momentu obrotowego, jakiego uzyskanie powinny gwarantować. Takie działanie umożliwiają mechanizmy w ofercie ich producenta – firmy MegaDrive.

Dostępna jest zarówno przekładnia walcowa, jak i modele walcowo-płaskie, walcowo-stożkowe, walcowo-ślimakowe czy ślimakowe. Przy budowie maszyn przemysłowych możliwe jest dopasowanie tych elementów do konkretnego zastosowania poprzez uwzględnienie dodatkowych mocowań korpusu. MegaDrive oferuje również swoim klientom wykonanie takich mechanizmów z przedłużoną piastą wzmocnionego łożyskowania wału wyjściowego.

Motoreduktory, czyli przekładnie połączone z silnikiem

W nowoczesnych maszynach przemysłowych stosuje się kompaktowe układy napędowe, które zmniejszają znacząco rozmiary takich konstrukcji. Często stosowanym w nich rozwiązaniem są motoreduktory, w których wykorzystuje się m.in. przekładnie modułowe połączone z silnikiem – zintegrowanym i uniwersalnym IEC.

Kluczowe w tym wypadku są parametry w zakresie osiąganych przełożeń, co uzależnione jest od liczby stopni w mechanizmach odpowiadających za przeniesienie ruchu. Nie bez znaczenia jest też sama charakterystyka pracy danej maszyny. Motoreduktor do podajnika ślimakowego stosowany w piecach powinien być konstrukcją kompaktową – taką budowę mają modele dostępne w ofercie sprawdzonego ich producenta, firmy MegaDrive.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.