Siłowniki śrubowe, dźwigniki śrubowe

Z technicznego punktu widzenia nowoczesne siłowniki śrubowe – nazywane również dźwignikami – to nic innego niż urządzenia służące do przesuwu liniowego na odległość do około 2,5 metra. W prezentowanej ofercie asortymentowej znajduje się wiele ciekawych propozycji, które na tle rozwiązań konkurencyjnych wyróżniają się wysoką trwałością, wydajnością, a także doskonale przemyślanym projektem.

Siłowniki śrubowe

Zasadnicze kryterium podziału dotyczy płaszczyzny działania, która może być pozioma lub pionowa. W pierwszym z przypadków praca urządzenia polega na podnoszeniu oraz na opuszczaniu, a w drugim natomiast m.in. na pchaniu, ciągnięciu oraz dociskaniu. Potwierdza to, że dobrze dobrany dźwignik śrubowy – zarówno konwencjonalny, jak i elektryczny – ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Na tym jednak zalety się nie kończą.

Produkty można ze sobą łączyć. W takiej sytuacji jeden silnik napędza kilka lub nawet kilkanaście mechanizmów. Co równie istotne, siłowniki śrubowe, przynajmniej w pewnym zakresie, coraz częściej zastępują swoje hydrauliczne oraz pneumatyczne odpowiedniki, ponieważ są od nich mniej awaryjne. Jeżeli zatem potrzeba nie tylko najwyższej jakości produktów, ale także rzetelnego wsparcia technicznego, to prezentowana oferta z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Siłowniki śrubowe ze śrubą przesuwną

Dużą popularnością wśród klientów, którzy szukają sprawdzonych rozwiązań, cieszą się przede wszystkim siłowniki ze śrubą przesuwną. Dzięki prostej i jednocześnie doskonale przemyślanej konstrukcji charakteryzują się one wieloma pożądanymi, z technicznego punktu widzenia, właściwościami. Dźwigniki śrubowe tego typu dostępne są również w wariancie elektrycznym.

Siłowniki śrubowe ze śrubą obrotową

Bardzo ciekawą propozycją znajdującą się w prezentowanym asortymencie są także siłowniki ze śrubą obrotową. Urządzenia te często traktowane są jako alternatywa dla dźwigników hydraulicznych oraz pneumatycznych. Zastosowanie tego typu urządzenia znacząco upraszcza układ wykonawczy, nie pogarszając jednocześnie właściwości mechanicznych. Siłowniki ze śrubą obrotową – w tym również te z napędem elektrycznym – można zastosować wszędzie tam, gdzie konieczne do wykonania prace polegają m.in. na opuszczaniu, otwieraniu, zamykaniu, pozycjonowaniu czy też przesuwaniu elementów.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.megadrive.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.